Uprawianie ćwiczeń fizycznych wypływa na zdrowie

Większość ludzi doce|nia znaczenie dla zdrowia uprawiania ćwiczeń fizycznych, właściwego sposobu odżywiania się, niepałenia i unikania nadmiernego picia, lecz postępuje całkiem inaczej.

To, co zamierzam teraz napisać, będzie na pewno starą śpiewką dla wielu czytelników. Jestem przekonany, że zgodzą się oni ze wszystkim, z wyjątkiem tego, iż to, co napiszę może mieć znaczenie dla ich dobre|go samopoczucia i zdrowia fizycznego, kondycji fizycznej. Jednakże, nawet z uwagi na tych niewielu ludzi, zdecydowanych na tyle, aby na trwałe zmienić swój tryb życia dla dobra własnego zdrowia, podaję kilka zasad do przestrzegania.

ł. Dobrego zdrowia nie można przechowywać w postaci energii w naładowanej baterii. Musimy je pielęgnować bezustannie. Sporadycz|ne krótkotrwałe wysiłki w kierunku odchudzania się, gimnastyki, niepa- lenia itp. nie zmieniają niczego trwale. Ponadto, z uwagi na to, że ich krótkotrwałe efekty mogą być nieprzyjemne – jedzenie bez ulubionych potraw, bóle mięśni, uczucie podenerwowania – nie sprzyja to wy|trwałości stosowania tych środków zaradczych. Niektórzy ludzie skłon|ni są wprowadzać radykalne zmiany w swój tryb życia, na przykład rzucając palenie z dnia na dzień, lecz dla większości ludzi łatwiej jest pogodzić się ze stopniowymi zmianami. Jeżeli palisz papierosy, spróbuj obliczyć, ile wypalasz ich dziennie, aby następnie ograniczyć palenie

o jednego lub dwa w pierwszym tygodniu. W drugim tygodniu jeszcze bardziej ogranicz liczbę wypalanych papierosów itp. The Success Factor (Czynnik sukcesu) przedstawia dokładnie opisany program ogranicze|nia palenia papierosów.

Prace domowe wymagają sporego wysiłku fizycznego, co powoduje, iż wiele kobiet jest o wiele bardziej zdrowych od swoich mężów spędza|jących dzień przy biurku, lecz ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu są nie mniej ważne dla dobrego zdrowia.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply