Pięć obszarów występowania stresów

Jakim prawem odczuwają zmęczenie, jeżeli przez cały dzień przebywają w domu? Brak wyraźnych przyczyn ich złego stanu psychi|cznego czyni je bardzo niespokojnymi, nieszczęśliwymi i winnymi.

Należy w pierwszej kolejności zrozumieć, że dom, bez względu na to, jak spokojny, może się wydawać dla osób postronnych, jest źródłem stresów. Stresy tam występujące różnią się od tych, jakie towarzyszą pracy zawodowej, lecz nie są przez to mniej przykre, co powinno uczulić was na istnienie specjalnych obszarów, w których występuje stres w waszym życiu: Radzę zapisywać obserwacje w wypadku agresji lub nadmiernego lęku u dzieci, tak abyście miały trwały zapis okresów w ciągu dnia, sytuacji oraz okoliczności, które powodują, że czujecie się nadmiernie spięte lub nie dajecie sobie rady.

Moje badania pozwoliły określić pięć obszarów występowania stre|sów, które najprawdopodobniej mają wpływ na życie młodych matek. W celu ułatwienia wam analizy waszego stylu życia w kategoriach tych „miejsc zapalnych” włączyłem je do ankiety składającej się z trzydziestu stwierdzeń.’Aby przeprowadzić tę analizę, wystarczy, że zaznaczycie te zdania, które opisują pewien aspekt waszego zachowania się. I

-1. W domu czuję się samotna- i odizolowana.

-2. Jeżeli moje dziecko zraniłoby się boleśnie, nie wiedziałabym, jak zareagować.

psychologów i psychiatrów rozpoznało szkodliwe konsekwencje wyni|kające ze „złudzenia wszechmocy”, które powstaje wskutek zaufania do złej informacji. Doktor Mclntosh, prezydent Barnard College w No|wym Jorku, powiedział o niektórych młodych rodzicach:

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply