Jakie są najczęstsze narzekania matek?

Eks|perci radzili albo pozostawienie dziecka samego, albo natychmiastowe łagodzenie jego nastrojów. Wierzono, że to z winy rodziców dzieci nie śpią spokojnie w nocy. Najczęstszymi narzekaniami matek odnośnie do ich dzieci jest budzenie się w nocy. Matki najczęściej narzekały na to, że ich dzieci budzą się w nocy, gdyż następnego dnia czuły się bardziej zmęczone i trudniej przychodziło im okazywać uczucie wobec nich, zwłaszcza jeżeli miały poprzednio poczucie winy za spowodowanie tego społecznego nastawienia u niemowlęcia.

Jednakże niedawne badanie przeprowadzone w Institute of Child Health (Instytut Zdrowia Dziecka) w Londynie wykazały, że nocne budzenie się jest związane z trudnymi porodami, a nie opieką rodziców.

Badania wykazały, że trudne porody, w postaci porodu opóźnionego, długa przerwa pomiędzy urodzeniem dziecka a jego pierwszym krzy|kiem, poród kleszczowy itp., są przyczyną budzenia się w nocy i płaczu większości niemowląt. Reakcja matki na płacz swojego dziecka nie ma żadnego wpływu na tworzenie tego stanu rzeczy.

Należy zgodzić się z tym, iż niektóre reakcje niemowląt i dzieci są podyktowane ich cechami wrodzonymi, na które nie mają matki wpły|wu, podobnie jak nie decydują one o kolorze oczu i włosów. Najlepiej zrobicie, jeżeli uznacie i docenicie istniejące różnice, które współtworzą osobowość waszych dzieci i nie będziecie upatrywać w nich źródła waszego poczucia winy i stresów.

Nuda. Matki, zwłaszcza młode kobiety, obwiniają siebie za odczu|wanie nudy. Nieraz zastanawiają się one, dlaczego inne kobiety, mając tyle samo zajęć, potrafią wykazywać zainteresowanie tym, co róbią i przypisują to wadom własnego charakteru. Być może nie kochają w wystarczającym stopniu swoich rodzin lub nie doceniają swoich domów.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply